O blogu

Na tej stronie chcemy zaprezentować podstawowe informacje o blogu.

Kto i po co?

Firma DirectCode została założona w maju 2012 roku i od tamtej pory intensywnie pracuje nad projektami własnymi i zlecanymi, a także nad własnym rozwojem.

Ze względu na doświadczenia zebrane w przeszłości, jak i te nowe, postanowiliśmy wskrzesić blog o JavaScript, który dawniej był prowadzony pod innym adresem WWW, ale z różnych przyczyn zniknął.

Tym razem naszą ambicją jest tworzyć źródło informacji o JavaScript i tematach związanych. Źródło z wyższej półki, a także miejsce gdzie, mamy nadzieje, spotka się wiele ciekawych osobowości związanych z tematem, jak i Czytelników, którzy zechcą zostać z nami na dłużej.

Zaplanowany mamy cały ocean tematów do poruszenia, wiele z nich uważamy za ekscytujące! A wszystko po to, aby choć część swojego czasu spędzać robiąc to, co naprawdę lubimy. Bo czy jest coś piękniejszego…

O czym konkretnie?

Na dłuższą metę chyba o wszystkim, w czym JavaScript ma lub będzie miał zastosowanie! Publikujemy z myślą o programistach WWW o różnym stopniu zaawansowania. Nie zabraknie różnych wpisów o frontend development, o JavaScript i AJAX, informacji na temat bibliotek i technologii powiązanych. Z pewnością pojawi się też co nieco o PHP lub innych technologiach backend.

Zależy nam na stworzeniu jednego miejsca skupiającego jakże obszerne informacje o JavaScripcie, rozwiązaniach takich jak jQuery, czy też Adobe AIR. Oczywiście poruszymy wiele tematów o współczesnym programowaniu w JS – w kontekście HTML5, tworzenia aplikacji mobilnych z użyciem technologii WWW, aplikacji Facebook i wielu innych.

Dla kogo?

Mamy nadzieję że dla każdego; nauka dla początkujących programistów, odświeżenie informacji dla doświadczonych. Blog może być również traktowany jako swoisty notatnik developera, gdzie szybko znajdziemy potrzebne informacje.

Pisanie dla Was – próba podzielenia się tą pasją i dostarczenia dobrych treści – jest dla nas bardzo budujące. Pisanie na jakiś temat i zgłębianie go, pozwala nam się dalej rozwijać i zdobywać kolejne doświadczenia.

Jakość

Dokładamy wszelkich starań, aby treści były rzetelne, jakość przekazu była jak najwyższa, a przykładowe kody przetestowane. Jednak jako programiści wiemy, że błędy lub nieścisłości lubią się czasem gdzieś wkradać.

Jeżeli doświadczysz, Drogi Użytkowniku, takiej sytuacji, będziemy wdzięczni za informację.

Uwaga: wyprzedzamy hater’ów. Żadna z osób publikujących na blogu nie uważa się za guru tematu – przeciwnie – publikując liczymy na sensowne i konstruktywne dyskusje i sugestie, aby móc dalej się rozwijać. Zasady komentowania wyjaśnia bliżej Polityka Prywatności i Regulamin.

Podziękowania

W tym miejscu składamy podziękowania:

  • serwisowi http://iconfinder.com/, z którego czerpiemy większość ikon dla artykułów,
  • Czytelnikom oraz innym blogerom, szczególnie tym, którzy inspirują.

Życzymy miłego czytania, komentowania i programowania!